A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  • Lymington, Hampshire 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Angli 
  • Mosha:
  • 23 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Birdy është një këngëtare e huaj shumë e njohur. Jasmine van den Bogaerde, better known by her stage name Birdy, is an English singer-songwriter. She won the music competition Open Mic UK in 2008, at the age of 12. Her debut single, a version of Bon Iver's "Skinny Love", was her breakthrough, charting all across Europe and earning platinum certification six times in Australia. Her self-titled debut album, Birdy, was released on 7 November 2011 to similar success, peaking at number 1 in Australi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Laura Esquivel

Dido

Vanessa Hudgens

Lara Fabian

Lady Gaga

Pink

Hadise

Leona Lewis

Christina Aguilera

Shakira


Tags: Birdy

Krijo Një Kartolinë