A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bitonia

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Bitonia është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo tallava dhe popullore dasmash. Grupi Muzikor BITONIA u formua më 25 mars 2005, fillimisht nga vellezerit Idrizi dhe më pas nga anetaret e tjerë. Qe nga ajo kohë BITONIA vazhdon të jetë një faktor kyq dhe shumë i rëndësishëm në kulturen tone në përgjithësi. Grupi BITONIA në thellesine e sajë bartë me vete: vlera rtistike, qasje të mirefilltë komerciale, humanitet dhe dashuri për këngën e bukur shqiptare. Grupi Bitonia vazhdon te jete nje nga shembujt me te mire te kohes se si d...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Live 2018 (2018)

Live 2017 (2017)

Bitonia, Burimi & Armendi (2016)


» Dërgo Një Këngë »

Maturant Jemi
Ktu Eshte Atmosfera
Jasha Bitoni


Artistë Të Ngjashëm:

Vajzat Nga Kosova

Tornados

Shkurtja Shyhreti Remzia

Principata3

Bilbilat E Mushtishtit

Vellezerit Haliti

Double G Army

Stupcat

Vellezerit Çetaj

TDS


Tags: Bitonia

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018