A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bojken Lako

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 43 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Bojken Lako është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock. Bojken Lako është një këngëtar, kompozitor dhe multi-instrumentist shqiptar i rrymës rock alternative industrial. Ai është gjithashtu autor, regjisor i programeve të ndryshme televizive dhe radiofonike. Karriera e tij muzikore starton në vitin 1993 me publikimin e albumit të parë "King Of Beers" me grupin "The Fish Hook". U bë i njohur për publikun e gjerë shqiptar në vitin 1999 me këngën "Asgjë e largët", pjesë e albumit "Monitor". Që nga viti...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

I dashuri i

Semi Jaupaj

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Rruge (2009)

Qielli & Toka (2004)

Monitor (1999)


» Dërgo Një Këngë »

Sekret
Shtepia E Semure
Asgje E Larget
Bullet In Your Tongue
Merre Lehte (Take It Easy)
Naten Dite
Bulza
Tirana

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Sinan Hoxha

Gena

Olen Cesari

Dr. Flori

Sefe Duraj

Mentor Xhemali

Genti Lako

Eduart Jubani

Action Bronson

Avni Mula


Tags: Bojken Lako, Bojkeni, Boiken Lako, Bojken Lako Band

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018