A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bruno
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 25 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 2 Nentor 1992
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  58
Këndon kryesisht: pop

Bruno është këngëtar i njohur. Hiti më i madh qe e beri te njohur Brunn ishte bashkëpunimi me Elvana Gjatën, “Love Me”.

Më datë 15 Maj 2013, 2po2 publikon videoklipin "Prej Rrugës", në bashkëpunim me Bruno.

Në Maj 2013, Bruno merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "S'mund Te Jesh".

Më datë 14 Korrik 2015, Elvana Gjata publikon videoklipin "Love Me", në bashkëpunim me Bruno. Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, teksti u shkrua nga Flori Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Threedots. Me këtë këngë, Elvana Gjata u paraqit në këto festivale: Top Music Awards 2016 (2016), Zhurma Show 2015 (2015).

Në Shtator 2015, Bruno merr pjesë në Kënga Magjike 2015 me këngën "Dehur".

Më datë 25 Prill 2016, Bruno publikon videoklipin "Ajo".

Në Shtator 2016, Artiola Toska merr pjesë në Kënga Magjike 2016 me këngën "Miremengjes Dashni", në bashkëpunim me Bruno.

Më datë 3 Gusht 2017, Flori Mumajesi publikojnë videoklipin "Karma", në bashkëpunim me Bruno, Klajdi & Dj Vicky.

Më datë 26 Shtator 2017, Bruno publikon videoklipin "A Me Do". Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, Bruno, teksti u shkrua nga Flori Mumajesi, Bruno, Filloreta Raçi (Fifi). Videoklipi u prodhua nga Imagine Films.

Më datë 12 Tetor 2017, Tus publikon videoklipin "Shqiptare", në bashkëpunim me Bruno. Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 15 Maj 2018, Bruno publikon videoklipin "Servile", në bashkëpunim me Onat & Cozman. Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Më datë 17 Qershor 2018, Klajdi Haruni publikon videoklipin "Mbase", në bashkëpunim me Bruno. Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, Bruno, teksti u shkrua nga Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Magic Eye.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Anëtar i labelit

Threedots

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Profili

Google+

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Më shumë artikuj nga Bruno »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018