A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Bujar Qamili

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  67
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 55 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Bujar Qamili është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqiperisë së veriut dhe popullore shkodrane. Fillimisht ka kënduar në koncertet e fëmijëve, që organizoheshin në atë kohë në shkollë. Këtu lindën edhe shkëndijat e para të talentit të tij në muzikë. Më pas, aktivizohet në “Grupin e Rinisë". Për herë të parë në skenë është ngjitur në vitin 1974, dhe ka mbi njëzet e katër vite që ai nuk është shkëputur asnjëherë nga kënga. Çmimet që Bujar Qamili ka fituar gjatë karrieres së tij të gjatë artistike janë shumë por si më të rëndësishmit dhe që...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Nuk Jam Ma Sikur Atehere (1996)

Arome E Kenges Popullore

Kenge Qe S'harrohen

Njoni Qan, Tjetri Gezohet


» Dërgo Një Këngë »

Qejfi Bahet Me Shkodran
Je E Vogel Rrumbullak
Dallandyshes
Nuk Jam Ma Si Atehere
Xhamadani Vija, Vija
Zemer Mbas Gjerdanit Ke Nje Emer
Na Lindi Djale
Njeni Qan Tjetri Gezohet
Hej Goce Ca Po Ban
Syni Synin Dashuronte


Artistë Të Ngjashëm:

Ardit Gjebrea

Pirro Çako

Kastriot Tusha

Robert Aliaj

Ramadan Krasniqi (Dani)

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Olen Cesari

Sinan Vllasaliu

Sabri Fejzullahu

Sinan Hoxha


Tags: Bujar Qamili, Mjeshter I Madh

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018