A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Burim Aliu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  • Ferizaj 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Burim Aliu është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Më datë 18 Maj 2012, Burim Aliu & Shqipe Krivenjeva publikojnë videoklipin "Si Ti I Gjej 100". Më datë 11 Janar 2013, Burim Aliu publikon videoklipin "Me Shiko". Më datë 5 Dhjetor 2013, Burim Aliu publikon videoklipin "Shuj Zemër". Muzika e këngës u punua nga Labinot Mezini, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Labinot Mezini. Videoklipi u prodhua nga Men Media Pictures. Në vitin 2013, Burim Aliu publikon a...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Live 2018 (2018)

Live 2015 (2015)

Live 2014 (2014)

Live 2013 (2013)


» Dërgo Një Këngë »

Shuj Zemër
Dada Sale
Jemi Bashke
Dashnia
E Kaluar
Me Shiko
Si Ti I Gjej 100


Artistë Të Ngjashëm:

Berat Krasniqi

Haki Halimi

Vllaznim Qukovci

Ardian Nuraj

Mark Gojani

Osman Imeraj

Hala Osmanollaj

Shkelzen Kelmendi

Remzi Hajrizi

Fadil Zeneli


Tags: Burim Aliu

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018