A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Burim Mehmeti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Burim Mehmeti është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Nis karrierën si baterist në orkestrën e mirënjohur "Modul", ku ndërkohë ka krijuar dhe tekstet e këngëve. Si këngëtar, Burimin e shijojmë që nga viti 2007, ku nga ky vit ka arritur sukses të madh, duke shpalosur vlerat e tij të pashuara. Ka të realizuar dy albume të kënduar live, por ajo që bie në sy më shumë, është hiti "Këndoma këngën sa t'jam gjallë", bashkëpunim me të madhin Ismet Peja, iniciativë e marë nga vetë Burimi. Burimi është i martu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Alban Shehu

Gentian Gojani

Pleurat Lajçi

Bahri Kamerolli

Gadaf Elmazi (Dafi)

Sajmir Misku

Shqipri Kelmendi

Hevzi Kumanova

Bajram Jakaj

Shkelqim Kosova


Tags: Burim Mehmeti

Krijo Një Kartolinë