A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Cheryl Cole

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  • Newcastle Upon Tyne 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Angli 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Cheryl Cole është një këngëtare e huaj shumë e njohur. Cheryl Ann Fernandez-Versini is an English recording artist, dancer, and television personality who is known by the mononym Cheryl in the context of her recording promotions. She rose to fame in late 2002 when she auditioned for the reality television show Popstars: The Rivals on ITV. The programme announced that Cole had won a place as a member of the girl group Girls Aloud. The group's line-up remained the same throughout their history and duri...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Natalia Kills

Leona Lewis

Miranda Lambert

Alessandra Amoroso

Ciara

Kat Deluna

Malù

Anahi

Jennifer Hudson

Shontelle


Tags: Cheryl Cole

Krijo Një Kartolinë