A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Christopher Uckermann

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Mexico City 
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Christopher Uckermann është një këngëtar i huaj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Christopher Alexander Luis Casillas von Uckermann, better known as Christopher von Uckermann, is a Mexican singer-songwriter and actor, best known as a member of the pop band RBD. Christopher Alexander Luis Casillas von Uckermann was born in Mexico City to a Mexican father and German-Swiss mother. He started his acting career when he was just 2 years old in TV commercials. In 1999 he was cast in El diario de Daniela. He then starred in Amigos X ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Diego Gonzales

J. Balvin

Ott Lepland

Jencarlos

Pablo Alboran

Alexander Rybak

Alfonso Herrera

Muhabbet

Colonel Reyel

Sak Noel


Tags: Christopher Uckermann, Christopher Von Uckermann, Rbd

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018