A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

D-12 - Back In The Day  (Feat. Phenom)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

13/04/2011

2011-04-13T07:19:44

Featuring

Don PhenomKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Back In The Day" kënduar nga D-12.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga D-12 i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Guy Sebastian. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Im gonna love ya like..[times 3]
Baby like i loved you back in the day

Baby I remember when
you and i just began
knowing we were more than friends i had 2 make you understand
said i gotta get to know ya
give me one chance to show ya
just what you mean to me
and everything that we could be

So we talked a little
and we danced a little
told me that i treated u like the perfect gentleman
from the day love started
we could not be parted
lets get back to how our love was

[Chorus]
Back in the day
all we had was you and me but
that was all we ever needed
i was your superman girl
you were meant for me
back in the day
the way i said i love you daily
but girl i havent told you lately
im gonna love you baby
like i loved you back in the day

all of those things i wort
you cried everytime you read
the friday night theatre show
where i would be watching you instead
all the bad jokes id say
but you would laugh anyway
you were my closest friend
together 24/7
forever till the very end

but i havent been there baby
or sent you flowers lately
lets get back to how our love was

[Chorus]

when i look into your eyes baby
its then i realise ive been
acting like a fool
im still crazy for you
so tonight im gonna show ya
by the way im gonna hold ya
my love is still the same girl
im crazy for you
ooh just like

[Chorus]Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018