A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Da Killa

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16
BIOGRAFIA: Da Killa është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Grupiu KING RECORDS u formua qe nga viti 2000 ne Ferizaj nga Xhavat Sojeva tash më i njohur si Da.Killa. Por duke pasur parasysh se grupi si grup duhej zgjeruar dhe duke marr parasysh miqësinë, afërsinë dhe talentin , pos tjerash dëshirën e flakt që kishin për të bërë rap, në grup u bashkangjitën edhe` Maksi, Pim-V dhe 2-Rim në vitin 2003, ku filluan me një energji më të madhe duke përparuar në këtë drejtim, ku tash më posedojnë edhe Studion e ty...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Atom (2011)


» Dërgo Një Këngë »

Jetimi
M'thirrin Killa
Dy Zemra
Shesin Man
Njo Sikur Ti


Artistë Të Ngjashëm:

F-Tim

B-Bami

Bigg V

Oran G

Xhema Aka Jemayli

Agon Nimani

Bidaki

Erson Shabani

Legjenda

Danny Boy


Tags: Da Killa, Da-Killa, Da.Killa, D-Killa, Xhavat Sojeva

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018