A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dafina Buzhala

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  31
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 19 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Dafina Buzhala është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Këngëtarja e re Dafina Buzhala, se ka ndërmend ta harrojë vendin e të parëve të saj. Edhe pse është lindur dhe rritur në shtetin e Zvicrës, këngëtarja i këndon Kosovës, duke thënë se atë nuk e ndërron më asgjë. Zhanri i muzikës është moderne i gërshetuar me elemente të muzikës popullore shqiptare. Më datë 16 Maj 2015, Dafina Buzhala publikon videoklipin "E Dua Kosoven". Muzika e këngës u punua nga Rajmond Prenaj, teksti u shkrua nga Milaim Isl...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Laura Radi

Diana Shillova

Juvi

Adrijana

Eronida

Ariana

Fiorela Sahiti

Kanita

Linda Sadiku

Baby G


Tags: Dafina Buzhala

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018