A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dafina Dauti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  113
  • Vendlindja:
  • Skënderaj 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Dafina Dauti është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Dafina Dauti ka lindur në Skënderaj. Është ndër këngëtaret më të njohur të estradës shqiptare. Ka disa vite që është në skenë. Ka mbaruar Fakultetin për "Edukatë Fizike" në Universitetin e Prishtinës. Ka një vajzë që quhet Elizabeta dhe aktualisht jetonë dhe vepron në Prishtinë. Ka të edituar në treg disa videoklipe dhe ka marrë pjesë në disa festivale. Në Gusht 2006, Dafina Dauti merr pjesë në Çelësi Muzikor 1 me këngën "Shko Te Ajo". Në M...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Mjellma Berisha

Monika Salihu

Njomza Kallaba

Shota Baraliu

Jehona Sopi

Adelina Thaçi

Bubulina Krasniqi

Teuta Kurti

Mirsa Kerceli

Nora Muqaj


Tags: Dafina Dauti

Krijo Një Kartolinë