A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Dafina Kastrati - Dua T'jetoj  (Feat. Sabri Fejzullahu)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

24/11/2008

2008-11-24T23:19:35

Featuring

Sabri Fejzullahu


Dafina Kastrati:
Un kam ardhur ne kte bot
si nje fryt dashurie
tan nuk dua te njoh lot
as ne ket dit varferie
me thuani ju prind e mi
pse skam kapill
a shoh ne dit e ftofta
se un nga shkolla
kur te vij
ju me falni
perqafime te ngrohta

jo nuk kam varferi
ne ket shtepi
kur kam aq dashuri
nje kafshat e bukes sod
me pak e kam
por me ju
me e lumtura jam

dua te jetoj
dua te shpresoj
jam femij i zotit
dua te jetoj
dua te mesoj
sa do i rend te jet loti
nuk lakmoj un pasuri
naten do ta ndris me dituri

Sabri Fejzullahu:
Kur te tjeret te festojn
neper festa pran tryezes
plot te shtruar
ty nje keng do ta kendoj
dhe nje prrall sa per te enderruar

Dafina:
me thuani ju prind e mi
pse skam kapill
a shoh
ne dit e ftofta
se un nga shkolla
kur te vij
ju me falni
perqafime te ngrohta

DAFINA & SABRIU REF 2X
dua te jetoj
dua te shpresoj
jam femij i zotit
dua te jetoj
dua te mesoj
sa do i rend te jet loti
nuk lakmoj un pasuri
naten do ta ndris me dituri


Ky tekst u dërgua nga  leli2013Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018