A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Daim Lala
  • Vendlindja:
  •  
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 9 Dhjetor 1986
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♐ Shigjetari
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  147
Këndon kryesisht: etno tallava

Daim Lala është këngëtar i njohur. Eshtë këngëtar shumë i njohur, njihet për zërin më freskues nga tjerët, këngët që i këndon dhe i interpreton ai gjithmonë pëlqehen nga publiku. Është fjala për këngëtarin e njohur tashmë Daim Lala që kur ishte i vogël rrugën e muzikës e ka ndjekur prej atëherë kur filloi të shkruante tekste dhe kur u rrit filloi të këndojë dhe u bë njëri ndër këngëtarët më të dëgjuar si nëpër dasma dhe në ahengje të ndryshme. Është nga Kosova ose më saktë nga Gjakova dhe për disa vite ka qenë i martuar me këngëtaren Buqe Rama mirëpo pas disa vitesh rrugët e tyre u ndanë dhe secili si të ndarë vazhduan rrugën e tyre si këngëtar. Këngëtari në fjalë tash e sa vite bashkpunon me produksionin "VizioniLibonia" kurse ish e dashura e këngëtarit pra Buqe Rama me produksionin "Eurolindi" tash e sa kohë.

Nëse i futësh botës së muzikës padyshim se nuk të mungojnë as hitet edhe këtë gjë e din secili njeri ose më saktë secili këngëtar. Daim Lala ka shumë këngë që falë publikut të madh që ka sot ato janë bërë hite e disa prej tyre mund ti vecojmë: "Dridhe Belin", në Bashkpunim me këngëtarin nga Shqiperia 'Muharrem Ahmeti' "A T'ka marrë malli" "Prishtinalikja" "Pasha ty pasha mu" "O Sheqer o llokum" "Antigona" "OOO Lale Lale" "Xhelozoj" "Ani ani" "Cika Cika" e shumë këngë të tjera që i pëlqen publiku i tij dhe i këndojnë me shumë dashuri. Mosha e tij është 30 vjecare dhe prej disa vitesh ai jeton në Chiasso, Switzerland, ka shoqëri të mirë pothuajse me të gjithë kolegët e tij.

Më datë 26 Shkurt 2008, Daim Lala publikon videoklipin "Erdha Ne Zwicer".

Më datë 5 Nëntor 2008, Daim Lala publikon videoklipin "Femi Nuk Kam".

Më datë 7 Nëntor 2008, Daim Lala publikon videoklipin "Te Dua Shpirti Im".

Më datë 9 Korrik 2009, Daim Lala publikon videoklipin "100 Vjet Me Jetu".

Më datë 17 Korrik 2009, Daim Lala publikon videoklipin "Të Du, Të Du".

Në vitin 2011, Daim Lala & Buqe Rama publikojnë albumin "Jam Sheik".

Më datë 16 Korrik 2012, Daim Lala publikon videoklipin "Prinderit Na Ndan".

Më datë 25 Nëntor 2012, Daim Lala & Buqe Rama publikojnë videoklipin "Maximum Shkon Nata".

Në vitin 2012, Daim Lala & Buqe Rama publikojnë albumin "One Milion".

Më datë 27 Korrik 2013, Daim Lala publikon videoklipin "Ani Ani". Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics.

Në vitin 2013, Daim Lala & Muharrem Ahmeti publikojnë albumin "Oj Prishtinalike (Dridhe Belin)".

Më datë 6 Korrik 2014, Daim Lala publikon videoklipin "O Lale Lale".

Në vitin 2014, Daim Lala publikon albumin "Hajde Loçke".

Më datë 8 Shkurt 2015, Daim Lala publikon videoklipin "Xhelozoj", në bashkëpunim me Rrahman Kryeziu & Eroll Dogani. Muzika e këngës u punua nga Ymerli Krasniqi, teksti u shkrua nga Suzana Fazliu. Videoklipi u prodhua nga MProduction.

Më datë 8 Gusht 2015, Daim Lala publikon videoklipin "A T'ka Marre Malli".

Në vitin 2015, Daim Lala publikon albumin "Këngë Dasmash".

Më datë 24 Shkurt 2016, Daim Lala publikon videoklipin "Falje S'ka", në bashkëpunim me Kanita. Muzika e këngës u punua nga Rrahman Kryeziu, teksti u shkrua nga Fatmir Muja. Videoklipi u prodhua nga MProduction.

Më datë 8 Korrik 2016, Daim Lala publikon videoklipin "Çika Çika". Teksti u shkrua nga Fatmir Muja. Për orkestrimin u kujdes Rrahman Kryeziu. Videoklipi u prodhua nga MProduction.

Më datë 26 Korrik 2016, Daim Lala publikon videoklipin "Jam Merzit".

Më datë 3 Gusht 2016, Daim Lala publikon videoklipin "Lamtumir".

Më datë 29 Shtator 2016, Daim Lala publikon videoklipin "Fundi Im".

Në vitin 2016, Daim Lala publikon albumin "Çika Çika".

Më datë 27 Janar 2017, Daim Lala & Lule Mustafa publikojnë videoklipin "Veç Në Fotografi". Muzika e këngës u punua nga Rrahman Kryeziu, teksti u shkrua nga Fatmir Muja, ndërsa për orkestrimin u kujdes Rrahman Kryeziu.

Më datë 10 Korrik 2017, Daim Lala publikon videoklipin "Boll Ma".

Më datë 14 Korrik 2017, Daim Lala publikon videoklipin "T'kam Rrejt". Muzika e këngës u punua nga Kreshnik Avdiu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ymerli Krasniqi.

Më datë 21 Korrik 2017, Daim Lala publikon videoklipin "Hajde Ta Bojna Namin". Muzika e këngës u punua nga Ymerli Krasniqi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ymerli Krasniqi. Videoklipi u prodhua nga Bug Production.

Në vitin 2017, Daim Lala publikon albumin "Boll Ma".

Më datë 8 Maj 2018, Daim Lala publikon videoklipin "A M'don".

Më datë 15 Qershor 2018, Daim Lala publikon videoklipin "Gel Gel", në bashkëpunim me Nacho & E$.

Më datë 7 Korrik 2018, Daim Lala publikon videoklipin "Lotin E Mshefa". Muzika e këngës u punua nga Rrahman Kryeziu, teksti u shkrua nga Fatmir Muja.

Në vitin 2018, Daim Lala publikon albumin "Lotin E Mshefa".

Më datë 16 Korrik 2018, Daim Lala publikon videoklipin "Qefi Jem".

Më datë 18 Korrik 2018, Daim Lala publikon videoklipin "Shpesh Po Flas Me Veten".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  ismeti19  

Bashkëshorti i

Buqe Rama (Buqja)

I ati i

Soni Lalës
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018