A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Danny Boy
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2
Këndon kryesisht: hip-hop

Danny Boy është këngëtar i njohur. Ai i takon reperëve të gjeneratës së vjetër, ndërsa ka qenë shumë i pëlqyer për këngët e tij ndër vite, dhe disa pjesëmarrje mjaft të suksesshme në festivalin Top Fest. Danny Boy publikon kange te re në vitin 2018, mbas shumë viteve mungesë.

Në Maj 2004, Danny Boy merr pjesë në Top Fest 1 me këngën "Bounce".

Në Prill 2006, Danny Boy merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Me Kritiko".

Më datë 3 Maj 2008, Danny Boy publikon videoklipin "Fjala Hip-Hop".

Më datë 12 Janar 2018, Danny Boy publikon videoklipin "Fjala Hip-Hop 2". Reperi i njohur Danny Boy ka vendosur t’i rikthehet muzikës pas disa vitesh mungesë në skenën muzikore. Kënga është punuar nga Dorant Beats, ndërsa vargjet e tekstit i ka shkruar Danny Boy dhe Arday. Reperi ia ka besuar klipin produksionit Black Fish Entertainment. “Fjala hip-hop 2” vjen si një këngë revolte, e cila ngret zërin për të treguar kuptimin e vërtetë të këtij zhanri, i cili ka pasur tendenca të demolohet nga prurjet e reja, që nuk i përkasin atij zhanri. Ky projekt duket të jetë një rikthim i mbarë për reperin, i cili ndër vite ka qenë i pëlqyer për këngët e tij.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018