A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
David Bowie

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
(1947-2016)  
  • Vendlindja:
  • Brixton 
BIOGRAFIA: David Bowie është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. David Robert Jones, i njohur në mënyrë profesionale si David Bowie, ishte një këngëtar, kompozitor dhe aktor anglez. Ai ishte një figurë udhëheqëse në muzikën pop për më shumë se 5 dekada, i vlerësuar nga kritikët dhe muzikantë të tjerë për punën e tij inovative. Karriera e tij u shënua nga reinvention dhe prezantimi vizual, muzika e tij ndikoi dukshëm në muzikën pop. Gjatë jetës së tij, u shiten rreth 140 milionë albume në mbarë botën, dhe kjo e...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

James Arthur

Passenger

Sting

Ed Sheeran

Alex Clare

Luis Fonsi

Arash

Nick Jonas

Mustafa Sandal

Justin Bieber


Tags: David Bowie

Krijo Një Kartolinë