A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Demet Sağıroğlu

Arnavut Kaldırımı ➡ Trotuaret Shqiptare

 Turqisht ➡  Shqip
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Desara


Arnavut Kaldırımı

Biten sevgilerin ardından
Ağlayamam ben böyle yas tutamam
Her sözde her gözde şefkat aramam
Kırıyor kalbimi sonunda nasıl olsa

Giden aşklarımın ardından
Ağlayamam ben böyle yas tutamam
Her sözde her gözde şefkat aramam
Kırıyor kalbimi sonunda nasıl olsa

Dün seni gördüm rüyamda
Arnavut kaldırımlı taş sokakta
Ah bir dili olsa da bir konuşsa
Anlatırdı masumca seni bana

Öpsem bebek gözlerinden çok ağlatırlar
Sarsam seni kollarımdan bir gün alırlar
Sevsem seni doyasıya yıpratırlar
Bir sürü kuru gürültü parçalar sevgimizi
Ey kader böyle mi olmalı solmalı sevgililer


Trotuaret Shqiptare

Per dashurite qe kane mbaruar
Nuk mund te qaj nuk mund te mbaj keshtu zi
Nuk deshmoj fjalet ne syte e tu
Pas se gjithash me thyen zemren

Per dashurite qe iken
Nuk mund te qaj nuk mund te mbaj keshtu zi
nuk kerkoj butesi ne fjale apo shikime
Pas se gjithash me thyen zemren

Diten tjeter te pashe ty ne enderr
Ne rruget e gurit te trotuareve shqiptare
Ah,sikur vetem nje here te fliste
Do te tregonte me pafajsi per ty

Nese do puth syt e tu do me bejen te qaj
Nese te perqafoj do me ndajne nga krahet e tua nje dite
Nese do te dua do me djegin
shume fjale te kota do na thyenin dashurine
Ah fati

Keshtu duhet te jete? Te veniten te dashuruarit?

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018