A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Demir Krasniqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  14
  • Vendlindja:
  • Tygjec (Dardani) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 68 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Demir Krasniqi është një këngëtar dhe shkrimtar i njohur. Shkollën fillore e kreu në fshatin e lindjes, ndërsa shkollimin e mesëm-drejtimin muzikor e keru në Prishtinë. Bazat e para nga kultura muzikore i mori nga mësuesi Rexhep Bunjaku, që kur ishte nxënës i shkollës fillore. Në klasën e gjashtë ai zuri vendin e parë në manifestimin rajonal “Mikrofoni është i Juaji”. Punoi si mësimdhënës i kulturës muzikore në shumë shkolla të Kosovës, profesion të cilin edhe tash e ushtron. Këngës dhe folkorit deri më...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Gërmia (1980)

Në Kerçovë Na Ra Një Gjamcë (1977)

Dasma E Flamurit


» Dërgo Një Këngë »

  • Poezi:


Artistë Të Ngjashëm:

Floja

Ismet Maqkaj

Kosovar Alija

Albert Zhubi

Kasso

Muaad

Trim Jakupi

Blend

Krayzie Xia

Demush Malaj


Tags: Demir Krasniqi, Demiri

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018