A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Denata Toçe

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  21
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Denata Toçe është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Denata Toce ka filluar te merret me muzike qe ne moshen 6 vjec. Pa 4 vite piano, kryen 1 vit ne shkollen e baletit ne Tirane. Me pas vazhdon per 8 vjet Liceun Artistik "Jordan Misja" per flaut. Gjate viteve te shkolles se mesme ka zhvilluar nje koncert per flaut dhe orkester, ka debutuar dy here si kengetare ne festivalin e Radio Televizioniit Shqiptar nga ku njerin prej heret eshte vleresuar me cmimin e trete tek te rinjte. Edhe pse me nje deshi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Diellza Dedushi

Fabjana Hoxha Oxa

Sarentina Cako

Dea Strica

Anisa Smajlaj

Ardita Begu

Katrin

Irida Pojani

Jona

Jola


Tags: Denata Toçe, Denada, Denada Toçe

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018