A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Dimri

Nëpër fusha,e nëpër male,
Bie bora me stuhi,
Shtëpit,makinat e rrugët,
Veshen bukur me bardhësi.

E fëmijët dalin luajnë,
Me topa bore,e me ski,
Flokë-flokë bie bora,
gjithqa është mrekulli.

- poezi nga Denis Quka


- Poezia u dërgua nga denisquka -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  329Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2019