A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Devis Xherahu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  38
  • Vendlindja:
  • Korçë 
  • Mosha:
  • 45 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Devis Xherahu është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Djaloshi korçar e kishte prekur skenën qysh si fëmijë në skenat e shkollës dhe festivalet e fëmijëve në qytetin e Korçës. Asnjëherë nuk i kanë munguar duartrokitjet në paraqitjet e tij. Shquhet për zërin dhe këndimin e këndshëm të seranatave, njëkosisht dhe këngëve angleze. Të bësh karrier në vend të huaj është vështirësi e madhe. Por puna dhe dashuria për këngën e kanë sjell deri në kulmin e suksesit edhe këngëtarin Devis Xherahu. Djaloshi korça...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Ne Erresiren E Nates


» Dërgo Një Këngë »

Nuk E Meriton
A Me Do... Un'te Dua Shum
Paska Qene E Shkruar
Me Pelqen Ajo
Zarar...
Kompleksi Fukara
Nuk E Kuptoj
Embel Ti Me Pe
Per Ty Mbarova
Kush Ta Mblodhi

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Evans Rama

Alfred Meço

Dritan Jashari

Gjergj Hila

Artan Kola

Përparim Brati

Altin Basho

Andi Shkoza

Arben Bytyqi

Hazir Qelaj


Tags: Devis Xherahu

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018