A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Kensington, Londer 
  • Mosha:
  • 47 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Dido është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Dido Florian Cloud de Bounevialle O'Malley Armstrong, known as Dido, is an English singer-songwriter. Dido attained international success with her debut album No Angel (1999). It sold over 21 million copies worldwide, and won several awards, including the MTV Europe Music Award for Best New Act, two NRJ Awards for Best New Act and Best Album, and two Brit Awards for Best British Female and Best Album. Her next album, Life for Rent (2003), continu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Sia

Celine Dion

Thalia

Lara Fabian

Jennifer Lopez

Julieta Venegas

Laura Pausini

Paulina Rubio

Lââm

Ninel Conde


Tags: Dido

Krijo Një Kartolinë