A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Pse

Pse me thu "te dua Ty"?
Kur zemra ska vend kurre per dy
Pse me thu je jeta ime?
Kur zemra jote nuk njeh premtime
Ben mire mos harrosh dashurin e vjeter
Po mbaje per kujtim,
Qe mos zhgenjesh nje zemer tjeter

Dhe kur ta kuptosh qe zemra
Ka gjetur qetesine
Atehere te jesh i sigurt se e ke gjetur
Dashurin,

Dashurija nuk eshte fjale,
As premtim po eshte ndjenje
Qe nuk njeh zhgenjim

- poezi nga Diell Rushiti


- Poezia u dërgua nga erdoniti -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018