A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Shoh Rreth E Rrotull

Shoh rreth e rrotull
U ndjeva i vetmuar
Zemra e coptuar
shpirti i lenduar
Ne pelhuren e kohes e harruar
Doja dike qe te me buzeqeshte
Te me ledhatonte
Por per rreth vetem heshtja sundonte
Pse hesht?
Heshtja jote po me vret, po me merr shpirtin.
Pse po me largon?
Mos ndoshta po me harron
Po se di ti se une jam si nje lule e blerte
Dua diell qe te eci ne jete
Nese ti me harron
Une vyshkem,
Shembem
Dhe vdes
E nga une asgje sdo mbese!

- poezi nga Diell Rushiti


- Poezia u dërgua nga erdoniti -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018