A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Jeta Ime

pa moter e vella as gje ne kete bot nuk ka ne vetmi duke qa me lot ne sy per se me denove mua ti oj perendi i vetmuar isha i vetmuar jam moter e vella nuk kam 20 vjet i mbusha me me shum pikllime perse me mallkove keshtu ti oj nena ime javet muajt vitet per moter e vella mallin me shum ma shtojn sikur sot te vdisje une i njejti prap do te jem se te ka mallku zoti ty oj nana jem je qu pesh as kush nuk e din se qka te qeti te ka mallkuar zoti se urdherat i merr vetem nga dreqi ti babain e lendove e per tjetrin u martove te ka shit sejdi ndrecaj veq per pare e para meje del ma marre ne serbi ai ka shku se ne ks ska mujt me punu me nje shkin u martu se kosovarkat jan kan hargju kur e kuptoj kush eshte sejdija ja dha rrugen per te shpija qka me ba sejdija i shkret tash ka mbet me 2 fmij veq vet ka me shum fjal per te then por nuk mjafton nje jet e ter qka me ka ba mu sejdija ja baft atij perendija
ky eshte veq fillimi me von libra kam me shkru per ty pasha rizen e zotit se ma te madhe se ajo nuk ka mir po e ke nje mundesi ja tregoma emrin edhe mbiemrin e babit ja pa e ba temen nuk e la mos te qitsha bre ne libra allah per mu mos past

- poezi nga Diell Rushiti


- Poezia u dërgua nga erdoniti -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018