A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Malli Per Ty

Malli per ty
qe ste shofe me sy
po me djeg malli i shkrete
qe ste kam afer ne kete jete

qaj me malle gjithmon per ty
ska kush te me fshije lotin ne sy
ska kush afer te me ofron
doren ska kush te ma shtrengon

me mungon perqafimi jote
kur te kujtoj qaj me lote
eh vdekje qe babin time e more
eh shpirtin tim rend e lendove
nuk mundem me as te mendoj
qe kete jete pa ty ta jetoj

nuk e di si te shkoj ne pushime
kur renkon kjo zemra ime
nuk mund ta shofe
ate dhe e ate vende
qe mbuloj trupin tend

- poezi nga Diell Rushiti


- Poezia u dërgua nga erdoniti -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018