A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

E Papritur

Ti erdhe ne Jeten time ` kur Jeten me nuk e doja `
` me soLLe dashuri ` kur ne te me nuk besoa `
` me bere te Lumttur ` ne momentet e trishtimit
` kur rrugen e kisha humbur ` ne kthettrat e deshperimitt `
` ma Largove dhimbjen ` me buzqeshJett e tua `
` e sherove zemren time me mesove te te dua `
` ti erdhe si nje engjell ` ate here kur nuk te prisja `
` me rikttheve jeten ` ate herr kur doja te vdisja `
` i dhe kupttim gjithqkaje ` kur nuk kishte kuptim `
` tani Je jetta ` frymarrja e shpirtit tim

- poezi nga Diell Rushiti


- Poezia u dërgua nga erdoniti -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018