A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Trojet Tona

Me siguri ke ëndërruar, ti o i huaj
se lule ke për të këputur
në këto trojet tona.

Por sa shpejt ke harruar
se vetëm me një lule
nuk është Kosova.

Me vite ke menduar
se këtë tokë të kuqe
do ta bëshë shkrumbë e hi
po ku i braktise kullat prej guri.

Mendove se do ta shlyesh historinë
se botën do ta krijosh sipas qejfit
pa e ditur se trungu i fisit tim
është shumë më i vjetër
se historia jote.

- poezi nga Diell Rushiti


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018