A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Prap Do Te Dua

Kur vite të kesh hedhur pas
Krejt të më kesh harruar
Kur të zgjohesh në mëngjes
Nëpër të tjera duar
Në heshtje dhembjen do gëlltas
E prap do të të dua.

Dhe kur të mbetesh filikat
Braktisur pabesishtë
Vetëm një klithmë të vi pas
Plagën e hapur do ta fsheh
Thellë gjoksit të helmuar
Dhe buzën do të vë në gaz
E pra do të të dua.

- poezi nga Diell Rushiti


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018