A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Gëzim

Një Vullkan Kam Në Shpirt

Një vullkan kam në shpirt,
Në shpirt kam një vullkan.

Dilema është se do ta nxjerr vullkanin nga shpirti,
apo do ta lë vullkanin të më plasë në shpirt.

Më mirë ta lë të më plasë në shpirt,
se kështu digjem unë, ngrohen të tjerët, e s’ka më trishtë, e bukur njëkohësisht se shpirt i plasur.

- poezi nga Dionis Xhafa


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018