A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zot Dënoje

Në këtë ditë me shi e bryma, në Liqenin e Tiranës, veshur unë me pallto të gjerë,
dhe vetëm dridhem nën ujët e shumtë, ku pulëbardhat ngrenë krye, valë mbi valë,
vetëm shi bie edhe dridhet toka, përmbyset natyra, kurse unë shkoj çalë – çalë, o Zot sa dhimbje,
harresë e rëndë, tradhtare e ndyrë, o më vrare fort dhe thellë. Zot, përjetë ti dënoje!

- poezi nga Dionis Xhafa


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018