A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
DMC aka Babloki

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  201
  • Vendlindja:
  • Tropojë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: DMC aka Babloki është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. DMC emri i te cilit esht Ardit Sokoli ka filluar te merret me rrep qe ne vitin 1994.Ai eshte nje rreper i njohur si ne Kosove po ashtu ne Shqiperi. Koheve t'fundit Babloki njihet si i shpesht me bashkpunimet e tij me Kobra a.k.a Helmusi-n, te cilet kane publikuar Disa kenge Te sukseshme ku i dhan kahje te mire suksesit te tij. Se fundi DMC a.k.a Babloki si surpriz per fansat e tij mori pjes ne Albumin E VIKTOR PALOKAJ REBEL a.k.a UniKKaTiL ne "KA...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i labelit

T.B.A.

Anëtar i labelit

Banda Butuesi

Shto profile

zyrtare

Jehona E Shqipes (2009)

Mixtape: Sna Del Afati (2008)


» Dërgo Një Këngë »

Jehona E Shqipes
Pa Fjale
Langareca
Veçantia
Perkedhelje Pozitive


Artistë Të Ngjashëm:

Loko

Eagleye (Kiameti)

Eleminimi

Mali G

Rameka

Rudi

JR

AK

Albboy

G Bani


Tags: Dmc Aka Babloki, Dmc, D.M.C, D.M.C., Babloki

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018