A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Doza
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Shtator 1991
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  103
Këndon kryesisht: hip-hop

Doza është këngëtar i njohur. Doza Mc (Droge-Obsesion-Zinxhir-Anarki). Emri i vertet eshte Mario Dino. Filloi te regjistroje muzike qe nga 17/9/2005. Eshte pjesetar i grupit B.A.V Records & Da New Chain.

Më datë 7 Gusht 2010, Kurorat Fiks publikon videoklipin "Stile Me Kile", në bashkëpunim me Doza Mc.

Më datë 10 Janar 2012, Doza publikon videoklipin "Ruleta".

Në vitin 2012, Doza publikon albumin "Xham Fare".

Më datë 4 Korrik 2014, Doza publikon videoklipin "Qesh Pak! Pse Kaq Serioz?".

Më datë 18 Gusht 2013, Doza publikon kengen e tij me te degjuar "Mami & Babi".

Më datë 10 Tetor 2015, Doza publikon videoklipin "Arratisje Nga Cmendia", në bashkëpunim me Sid Tarifa.

Në vitin 2016, Doza publikon albumin "Ndërhyrje Në Matricë".

Më datë 31 Gusht 2017, Doza publikon videoklipin "#Kamikazi".

Në vitin 2017, Doza publikon albumin "Per Qefin Tim & Per Inatin E Botes".

Më datë 19 Dhjetor 2017, Doza publikon videoklipin "Dua Të Dehem".

Më datë 25 Korrik 2018, Mc Stobs publikon videoklipin "Legend", në bashkëpunim me Doza. Muzika e këngës u punua nga vetë Mc Stobs, teksti u shkrua nga Doza, Mc Stobs, ndërsa për orkestrimin u kujdes Mc Stobs. Videoklipi u prodhua nga EGO Films.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Anëtar i grupit

Da New Chain

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Google+

Shto profile

të tjera
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018