A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Struge 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Dringo është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i vertet Drilon Selimi, por njihet ndryshe si DRINGO. Karrieren si Rap kengetar e filloI ne vitin 2011 ku filloj solo, me kengen Jeta n'rrug etj. Pastaj ne Vitin 2013 me kengen I Miss You, Drilon Selimi - DRINGO arriti te bente fansat per vete dhe ta pelqein shum ate. Ne Vitin 2014 me kengen (Gjak ta bej Mahallen) u prit shum mir nga fansat e tij. Më datë 30 Qershor 2015, Dringo publikon videoklipin "Money Order"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Wolfman

Cali

5kinny

Andi AD

Princi Rebel (Ani)

Don Pine

Tuzhi-G

Babarim

D.S.

Flame


Tags: Dringo

Krijo Një Kartolinë