A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Silk City & Dua Lipa - Electricity  (Feat. Diplo & Mark Ronson)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.2 / Votuan:  5

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

06/09/2018

2018-09-06T05:00:00

Falling into you
Baby
Even electricity
Can’t compare to what I feel
When I’m with you
Ooh baby
Given up my ghosts for you
And now I’m see through

You give me a feeling
Feeling so strong
I know you been treating
Treating yourself wrong
So let me care for you
Ooh baby
Ima love you differently
I’ll give you electricity
Give it to you

And even if I could
I wouldn’t turn on you
And I would stop the world for you
You know
I wanted to let you know
I’ll never let this feeling go
This love has no ceiling
I cannot deny

And even if I could
I wouldn’t turn on you
And I would stop the world for you and I
I wanted to let you know
I’ll never let this feeling go
This love has no ceiling
I cannot deny

All I see is you lately
Wide awake and in my dreams
I see your face so vividly
I don’t know what I’d do
Ooh baby
If you only saw a friend in me
I’d be bitter sweet

You give me a feeling
Feeling so strong
I know you been treating
Treating yourself wrong
So let me care for you
Ooh baby
Ima love you differently
I’ll give you electricity
Give it to you

And even if I could
I wouldn’t turn on you
And I would stop the world for you
You know
I wanted to let you know
I’ll never let this feeling go
This love has no ceiling
I cannot deny

And even if I could
I wouldn’t turn on you
And I would stop the world for you and I
I wanted to let you know
I’ll never let this feeling go
This love has no ceiling
I cannot deny

You feel electric baby
So electric baby
I wanna let you know
Let you know
I think I’m ready baby
I think I’m ready now
Electricity
I’m flowing into you

I want it
I need it
This current between us
Is flowing
This feeling
Tonight

And even if I could
I wouldn’t turn on you
And I would stop the world for you
You know
I wanna let you know
I’ll never let this feeling go
This love has no ceiling
I cannot deny

And even if I could
I wouldn’t turn on you
And I would stop the world for you and I
I wanna let you know
I’ll never let this feeling go
This love has no ceiling
I cannot deny

You feel electric baby
So electric baby
I wanna let you know
Let you know
I think I’m ready baby
I think I’m ready now
Electricity

Kartolina (1)

2018-09-28 11:00:21
Oh baby
Ima love you differently
I’ll give you electricity
Give it to you

Krijo Një Kartolinë

FullscreenMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018