A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Dule Malindi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  35

Dule Malindi është këngëtar i njohur. Një klarinetist shqiptar që luan muzikën popullore popullore tipike të qyteteve jugore të vendit. Ai ka regjistruar një album për etiketën Shqipja Master Studio.

Në Nëntor 2013, Dule Malindi merr pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Laberi Dhe Toskeri", në bashkëpunim me Paro.

Më datë 3 Shkurt 2015, Dule Malindi publikon videoklipin "Dashuri Moj Hallemadhe", në bashkëpunim me Paro Ziflaj.

Më datë 14 Korrik 2016, Dule Malindi publikon videoklipin "Kolazh Dasme 2016".

Më datë 13 Maj 2017, Dule Malindi publikon videoklipin "Mall Per Vendlindjen".

Më datë 8 Korrik 2017, Elton Qeraj publikon videoklipin "Berat-Permet-Skrapar", në bashkëpunim me Dule Malindi.

Më datë 12 Janar 2018, Dule Malindi publikon videoklipin "Rrofte Vera Dhe Rakia".

Më datë 29 Mars 2018, Dule Malindi publikon videoklipin "Shqiperi O Vendi Rralle".

Më datë 19 Maj 2018, Dule Malindi publikon videoklipin "Spathar E Bukur Spathar".

Më datë 2 Gusht 2018, Dule Malindi publikon videoklipin "O Malind I Dashur".

Më datë 27 Gusht 2018, Dule Malindi publikon videoklipin "Baba Tahiri I Prishtes".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »


Më shumë artikuj nga Dule Malindi »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018