A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Edita Abdieski

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7
  • Vendlindja:
  • Bern 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Edita Abdieski është një këngëtare e njohur. Edita Abdieski ose Edita Abdiu është fëmija më i madh i lindur nga prindërit shqiptarë me origjinë maqedonase dhe malazeze. I ngritur në një shtëpi myslimane së bashku me tre vëllezërit e motrat më të reja, ajo kaloi shumë fëmijëri në lagjen Bern të Bümpliz-Oberbottigen, ku u regjistrua në shkollën fillore dhe të mesme. Babai i saj vdiq nga kanceri në vitin 1992. 11 vjeçe, Abdieski u bë pjesë e grupit të saj të parë të shkollës dhe në moshën 13 v...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Arjeta Zhuta

Leonida Marjakaj

Kaltrina Molliqaj

Jasmina Sahiti

Xhuli

Deniza

Valentina Ajdari

Besa Morina

Elita Reçi

Valbona Peraj


Tags: Edita Abdieski, Edita Abdiu

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018