A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Edona Bujari

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Edona Bujari është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava dhe popullore dasmash. Edona eshte nga Suhareka por Jeton dhe punon ne Prizren. Eshte nene e dy femijve Ronit dhe Rea-s. Eshte aktive ne dasma ahengje e shum evente te tjera muzikore me shume perkushtim. Më datë 7 Nëntor 2016, Edona Bujari publikon videoklipin "Plaget". Në vitin 2017, Edona Bujari publikon albumin "Live 2017". Më datë 13 Dhjetor 2018, Edona Bujari publikon videoklipin "Jena Te Ri"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Vjollca Selimi

Valbona Spahiu

Ilire Marevci

Adelina Jashari

Gentiana Podrimaj

Blertina Shabani

Nazmije Selimi

Fjolla Morina

Shkenda Dubova

Teuta Kurti


Tags: Edona Bujari

Krijo Një Kartolinë