A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Edona Reshitaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  32
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Edona Reshitaj është një këngëtare e njohur. Edona eshte aktore dhe kengetare. Punon si aktore ne Teatrin Kombetar te Prishtines. Ne fund te muajit do te udhetoje per ne Bogota te Columbise me shfaqjen “Rock”N’Roll”, nje shfaqje muzikore. Ne e njohim nga “Portokalli” ne rolin e Sarandes, nje vajze kosovare qe imitonte kengetaret. Krahas aktrimit, se bashku me banden e saj muzikore luajne muzike neper evenimente te ndryshme. Ne repertor perfshihen kenge te vjetra shqipe, angleze dhe franceze...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Dalina

Selina Prelaj

Mikela

Bruna Kondakciu

Evgjeni Çuli

Dezi Bekteshi

Fortesa Sopi

Ilvie Dragusha

Mergime Murati

Vjollca Robelli


Tags: Edona Reshitaj

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018