A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eduart Dëma

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  42
  • Vendlindja:
  • Vlorë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Angli 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Eduart Dëma është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Ka studiuar per kanto ne Akademin e Arteve ne Athine 2008-2010. Më datë 6 Korrik 2009, Eduart Dëma publikon videoklipin "Te Flisja Me Ty O Zot". Më datë 5 Prill 2010, Eduart Dëma publikon videoklipin "Sofra E Vjeter". Më datë 27 Shtator 2011, Eduart Dëma publikon videoklipin "Do Ta Marr Nusen Came". Në vitin 2011, Eduart Dëma publikon albumin "Lum Ai Qe S’prishi Fjale". Ky album përmban 9 këngë. Më datë 1 Dhjetor 2014, Eduart Dëma ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Selim Paja

Altin Sulku

JR

Dritan Bajraktari

Egert Pano

Dj Vicky

Mr Rez

John Van Ride

Maringlen Linadi

El Padrino Man


Tags: Eduart Dëma, Eduard Dema

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018