A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 17 Shkurtin

17 Shkurti

Pse shendrritka sot kaq shum dielli
Pse jam gezuar sot si zog qielli
kemi fest kemi hare
sot nje shtet ne bot ka le
sot tek ne shihet lumturia
edhe ne djep esht gezuar femia
me gjak ate e kem lart
pavarsia sot na ka ardh
gezuar juve o shqipetar
luftetar e mergimtar
lavdi per ju o deshmor
ju i vut shtetit kuror

- poezi nga Egzon Zeka


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  254


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018