A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elhaida Dani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  187
  • Vendlindja:
  • Shkoder 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Elhaida Dani është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ajo është një këngëtare mjaft e talentuar dhe një fituese e lindur. Ka vetëm medalje ari për të në gati çdo kompeticion ku merr pjesë. Ka studiuar piano që në moshën 6-vjecare në shkollën ‘Prenkë Jakova’ në Shkodër. Ka marrë pjesë në talent–show “Star Academy”, ku është shpallur fituese në vitin 2009. Më pas ka marrë pjesë në festivale ndërkombëtare si në Rumani, Bullgari etj. dhe në të gjitha është shpallur fituese e çmimit te madh. Në vitin ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Finaliste në

Eurovision

Pjesëmarrëse në

Ethet E Së Premtes

Fituese e

Star Academy Albania

Profili

Twitter

Faqja

Zyrtare

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Elhaida Dani (Ep) (2013)


» Dërgo Një Këngë »

I'm Alive
Let It Go (Lascerò)
Më Mbaj
Në Jetë!
Amazing
When Love Calls Your Name
The Otherside
Si Asnjehere
Baciami E Basta


Përkthime (18)


Artistë Të Ngjashëm:

Xhensila Myrtezaj

Enca

Kejsi Tola

Klea Huta

Samanta Karavella

Ronela Hajati

Eni Koçi

Greta Koçi

Argjentina Ramosaj

Dhurata Ahmetaj


Tags: Elhaida Dani, Elhaida, The Voice Of Italy

Elhaida Dani në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë