A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Elhaida Dani - I'm Alive


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  371

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

15/03/2015

2015-03-15T19:32:16

Teksti:

Linda Halimi

Teksti:

Sokol Marsi

Muzika & Orkestrimi:

Zzap And Chriss

Video Produksioni:

Pro Video

Pjesëmarrëse në

Eurovision (Albania)
Ay yi yi yi yi yi...
Yeah yeah yeah...
Ay yi yi yi yi yi...
Yeah yeah yeah...

I was too afraid right from the start
To even let you welcome in my heart
You cut it deep and left it bleeding
How will I ever heal these painful scars?

I just can’t help it
I'm out of breath,
I'm trying to find the words to say
Time passed by
Now it's broad daylight

I know you will come,
In the speed of the light
You’re my everything, all that I need
You shut down my dreams,
but I'm not gonna cry
You live within me,
That's why I am alive

I am alive, 'cause you are my light
You are my sun
I am alive, 'cause you are my light

Ay yi yi yi yi yi...
Yeah yeah yeah...
Ay yi yi yi yi yi...
Yeah yeah yeah...

Your name is printed crystal clear on the lights
From all the sighs coming on my breath
I’m blinded by this love, can’t stop screaming out your name so loud
Where are you? Where? Baby, won’t you come back?

(Baby, please come back)
(Baby, please come back)
(Baby, please come back)

I know you will come,
In the speed of the light
You’re my everything,
all that I need
You shut down my dreams,
but I’m not gonna cry
You live within me,
that’s why I’m alive

I am alive, ’cause you are my light
You are my sun
I am alive, ’cause you are my light
Yeah…

(I know you will come,
In the speed of the light)
You’re my everything,
you’re all that I need
You shut down my dreams,
but I’m not gonna cry
You live within me,
that’s why I’m alive

I am alive, 'cause you are my light
You are my sun
I am alive, ’cause you are my light

(Ay yi yi yi yi yi...)
(Yeah yeah yeah...) You are alive


Ky tekst u dërgua nga Bojana
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018