A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eli Fara

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  337
  • Vendlindja:
  • Korçë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 51 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Eli Fara është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, popullore e Shqipërisë së jugut dhe popullore korçare. Ajo e kendon kengen popullore me shume korrektesi dhe embelsi, gje e cila e ben ate te jete nje kengetare e madhe. Pasi eshte nga Korça, ajo kendon kengen korçare me shume krenari. Kendon qe nga vitet '80 nga ku ka realizuarshume albume dhe shume kenge. Ka nje vajze te cilen e quajne Marina, me te cilen Eli jeton here ne Amerike e here ne Tirane. Per Elin, Marina eshte si nje shoqe, ishte shume e re kur e ka lindur. Eshte miqesore me shume kenget...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Shkelzen Jetishin & Eli Fara (2018)

Te Dua Per Vete (2009)

Best Serenate (2005)

Hitet Popullore (2005)

Me Thote Zemra (2003)

Pertej (2002)

Po Te Pres (2001)

Nostalgji (1996)

Popullore (1992)


» Dërgo Një Këngë »

Duame
Nga Dashuria
Me Mua Mos...
Denglat
Vetem Sonte
Çupëzë Beqare Moj
Vjeshte
Ne Ke Perendi
Dhe Ne Vdeksha Mos Me Qani
Mos Qaj


Përkthime (2)


Artistë Të Ngjashëm:

Eranda Libohova

Merita Halili

Parashqevi Simaku

Anita Bitri

Inva Mula

Aferdita Demaku

Vjollca Haxhiu

Gjira

Mariola Kaçani

Samanta Karavella


Tags: Eli Fara, Korca

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018