A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Eli Fara - Sonata


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  54

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/2003

2003-12-31T00:00:00

Orkestrimi:

Edmond Zhulali

Këngë e albumit:

"Me Yjet E Serenates"

Këngë e albumit:

"Nostalgjia E Serenates Korcare"

Këngë e albumit:

"Best Serenate"

Këngë e albumit:

"Me Thote Zemra"
Rrugës i trishtuar, dikush po ecën,
një i dashuruar dhe fare vetëm,
dashurinë që humbi duke kërkuar
si i erdhi fundi
iku dhe e laa...

Vajzën që e donte, sa donte jetën
e braktisi sonte dhe e la vetëm
ëndrra që përkuli sa shpejt u shua,
errësirës fundi...
iku dhe e laa...

Ndoshta rri e fshehur,diku në pyje,
apo rri e ndezur, atje me yjet
dhe përgjon atje
djalin që e kerkon

Kushedi ku dehet, a perqafohet
apo do të kthehet dhe do pendohet
djali ne vetmi,
vajzën e kërkoi...

lalalalalalalalal.
Rrugës i trishtuar, dikush po ecën,
një i dashuruar dhe fare vetëm,
dashurinë që humbi duke kërkuar
si i erdhi fundi
iku dhe e la...

Ndoshta rri e fshehur, diku në pyje,
apo rri e ndezur, atje me yjet
dhe përgjon atje
dajlin që e kerkon

lalalalalalalalal

Rrugës i trishtuar, dikush po ecën,
një i dashuruar dhe fare vetëm,
dashurinë që humbi duke kërkuar
si i erdhi fundi
iku dhe e laa...


Ky tekst u dërgua nga Festbardha
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018