A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Eli Fara - Rruges I Trishuar


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  49

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

17/07/2008

2008-07-17T23:12:52

Këngë e albumit:

"Shkelzen Jetishin & Eli Fara"


Rruges i trishtuar, dikush po ecen,
nje i dashuruar dhe fare vetem,
dashurine qe humbi duke kerkuar
si i erdhi fundi
iku dhe e la...

Vajzen qe e donte, sa donte jeten
e braktisi sonte dhe e la vetem
endrra qe perkundi sa shpejt u shua,
erresires fundi...
iku dhe e la...

Ndoshta rri e fshehur, diku ne pyje,
apo rri e ndezur, atje me yjet
dhe pergjon atje
djalin qe e don

Kushedi ku mshefet, a perqafohet
apo do te kthehet dhe do pendohet
djali ne vetmi,
vajzen e kerkon...

nanananananana
Rruges i trishtuar, dikush po ecen,
nje i dashuruar dhe fare vetem,
dashurine qe humbi duke kerkuar
si i erdhi fundi
iku dhe e la...

Ndoshta rri e fshehur, diku ne pyje,
apo rri e ndezur, atje me yjet
dhe pergjon atje
djalin qe e don

nanananananana

Rruges i trishtuar, dikush po ecen,
nje i dashuruar dhe fare vetem,
dashurine qe humbi duke kerkuar
si i erdhi fundi
iku dhe e la...

dhe pastaj ajo erdhi dhe e kerkoi
atje me yjet ajo e degjoi
sikur te ishte edhe njeher pran
dhe ti kerkonete djalin qe e donte
nnananannaannaanna


Ky tekst u dërgua nga  ardiana
Më Shumë...