A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Eli Fara & Kastriot Tusha - Nga Dashuria


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  100

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

03/09/2016

2016-09-03T13:39:42

Më Shumë Nga

Kastriot Tusha

Teksti:

Rozana Radi

Orkestrimi:

Alandy

Video Produksioni:

MAX Production
Eli Fara
Rri dhe pak mos ik.
Te te them nje fjale.
Zemra me ka ngrire.
Qe kure s'te kam pare.

E mbylle deren, me le vetem.
Ndoshta ti s'me doje teper, por te fal
Duke te pritur humba veten.
Sonte me trazove jeten, si me pare

Kastriot Tusha
Asnjehere s'ia fala vetes.
Asnjehere jo nuk guxova.
Asnjehere ate qe ndieja te ta them.

Ref(te dy)
Nese ka mbetur zemra ime brenda teje
si dikure nga dashurija.
Une do te pres te te takoj
dhe nje here ne kete jet, nga rastesia.

E nese fryma po me ndahet,
me beso se une gjithe jeten te kam dashur.
Je marrezia e buzes sime.
Je trishtimi me i bukur qe kam pasur.

Dua te te them.
Por eshte teper vone.
Falja eshte e shenjte
dhe pse me lendon.

Eli Fara
E mbylle deren, me le vetem.
Ndoshta ti s'me doje teper, por te fal.
Duke te pritur humba veten.
Sonte ma trazove jeten, si me pare


Kastriot Tusha
Asnjehere s'ia fala vetes.
Asnjehere jo nuk guxova.
Anjehere ate qe ndieja te ta them.

Ref 2.x


Ky tekst u dërgua nga  Eliosshuli   leli2013
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018