A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Eli Malaj - A Ka Dashni


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

08/04/2018

2018-04-08T13:48:57

Teksti:

Fatmir Muja

Muzika & Orkestrimi:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Video Produksioni:

FRAME ProKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "A Ka Dashni" kënduar nga Eli Malaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Eli Malaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Emir - A Ka Dashni

Pershendetje per her tfuniit erdh koha mu nal
Boll ngajta mas tyje mu mush jeta me fjal
Nuk po du me dal mo se nuk ja vlen
Kurr nuk ki mem pa mo kurr um um xhen
Ku t'hupi andrra ku t'meten ndjenjat
ku met ylli ne yje a e mlun t'zezat
t'menova ndryshe po morali jot si tjerat
ksaj dashuris te madhe i hupen kejt vlerat
Shka pata faj un qe po folin fjal tkota
a nuk kesh qaj un qe e dojshe sa bota
saher ke ni fjal po kejtat jon kon komplote
a del naj femen tjeter qe osht si puna jote
u mshteta un te ti kishe i sigurt moj qike
kur un ta lypa krahin ti qat'her um ike
nese najher tmer malli meno sa um merzite
t'ishe kon ti n'ven temin athu qka kishe prit se?

ref
JO , ska dashuri
me ni tjeter shko
ska ndjenja mo
per mu e ty
le tmesin veq kujtimet

Qka pata qe stpelqeva e aj tjetri pat
a veq pse insistova per met pas un ngat
nashta nuk e pranon amo qekjo osht fakt
zemra per ty mrreh nizet e kater sahat
nuk kena vakt mu kthy e me thon fjal
un me tjeter femen e ti me tjeter djal
koha hec shpejt nuk mujna pauz me nal
je bo kejt tjeter skom arsyje me ta fal
Po nina keq qe nuk jam nprehnin ton
po edhe ma keq kur pe di qe mu sum don
e ki menen tjeter kun pse ski mene te un?
kur une skam xhum dije mka mar malli shum
po nuk ka rendsi une vet e di qka boj
kurr nuk kam menu se vjen dita e tmallkoj
je historia funit qe sot un pe kallxoj
plus e para femen qe um boni mu tlotoj

Felon Records - A Ka Dashni

Cuffa(verse#1)..
A thu ka njeri t`drejt qe nuk rren kur qet lot
A o naj shpres dikun qe shpreson e so kot
A ka dashni qe don e skqyr npasuni
Ke gjet arsye tjeter qata ma nuk jom me ty
Harroj krejt tash venin edhe puthjen qe ta dhash
Harroma emrin e kujtimet qe ti lash
Je bo e fort prej momentit kur su pam ma
A un me Vodk edhe qet vjen shpresa ska ma
E un e di kur tka met pik sjom djal I mir
Ose ma mir me thon familja jote sna pranun n`asni menyr
E menyra e vetme per ty u kon ndarja
sje kon e gatshme mu perball ke nga te parja
A un fajtor kur per ty kom qit lot
Vet mke nxerr vet mke shti qetu ku jom sot
E pi sotit qik,ik tprift e mara
Se spo kom forc mu merr me fjalt e tuja tmarra

CHOROUS:(voice)

Kiamet(verse#2)..

Edhe sa ka me zgjat kjo anderr e kjo nat
Ala po nihna vet mos ma leni gotten that
Haver po du me pi,haver spo du mo jet
Du mu bo boll me tetonat,du me ik me ni ven ma tqet
Sdu met pa mo puthje ska mo
Okej ndamu,sdu met pa,mem pa mo
Krejt rrena ska ma ven mrena
Se ma sjena veq ni shpres ner dhe e kena
Edhe bimen lemna mbi dhee hala sjom ngi tu ngreh
Bota le ta din kush je je je( je je,je)
Kurgjo skena bo,qe deshtimi jouut,pse spe lo joou,
ty kom lon po, po qa me bo se boll u bou(wou)
Krejt jom prish qik ti e din se fjalen e fundit kur ma the
Si nje plum ma le mos um thuj pse mle
Ska guxim ndashi e ma ndjenja ski
Kur e ngon ket sen,veq nuk shkon pa Raki

CHOROUS
Më Shumë...