A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Elita 5 - E Urrej Shiun


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  63

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/2000

2000-12-31T00:00:00

Këngë e albumit:

"The Best Of"

Këngë e albumit:

"Only For You (Vetëm Për Ju)"
Në kitarë teli... i këputur
ndali këngën më të bukur...
por s'e ndali,shiun në këtë qytet..
Ku je buza e paputhur
dashuria ime e humbur
në mes të rrugës.. unë po lagem vetë..

I harruar si një letër e djegur...
në këtë rrugë pa adresë kam mbetur
E urrej... shiun kur bie...
se njëherë ma fiku një zjarr..
një zjarr dashurie...
I urrej.. lotët e mi...
dhe pse ngjajnë me shiun
që më ndau nga ti..

Dashuria ish dikur
mbet kornizë pa pikturë
që askund nuk e shoh në mur...
I harruar.. si nje leter.. e djegur...
ne kete rruge.. pa adrese kam mbetur...
E urrej shiun kur bie..
se njehere ma fiku nje zjarr
nje zjarr dashurie...
i urrej.. lotet e mi...
sepse ngjajne me shiut.. (2x)

u urrej shiun kur bie..
se njëherë ma fiku një zjarr
një zjarr dashurie...
I urrej lotët e mi...
dhe pse ngjajnë me shiun
që më ndau nga ti..

Ti ndoshta ishe një rrufe
që erdhe shpejt...
dhe kur shkove, nuk e dita, as e di
por këngën edhe shpresën
i le të treten nëpër shi...
yyyyyyuuuu


Ky tekst u dërgua nga Mine-emAkordet

normal tunning

acoustic part
----------8--7-----5-|
----0----------------|
---2-----------------|
--2-------0--0-----0-|
---------------------|
---------------------|


----------8--7-----5-|--------------
----0----------------|--------------
---2-----------------|--------------
--2-------0--0-----0-|-----0h2p0----
---------------------|--------------
---------------------|--------------

------------------------------|
------------------------------|
--5-7-------------------------|improvizo
-----5-7-5--------------------|pak
----------5-7-5-4-5-7---------|
------------------------------|
tani solo e fillimit
---------------------------------------------|
----12full-12r--10--12full--12r--10half-10r~~|
-9-------------------------------------------|
---------------------------------------------|
---------------------------------------------|
---------------------------------------------|


----------------------------------------------|
----12full-12r-10-12full-12r-10half-10r~~10/8~|
x-9-------------------------------------------|
----------------------------------------------|
----------------------------------------------|
----------------------------------------------|

------------|
------------|
---------9--|
---x-9-10---|
------------|
------------|


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018